KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8179042
nr 817 9042
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Blandteknik, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), "Husen vid Ã…n", 49x58, Signerad PMP
Utrop:
2.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 25 mars 2013
kl 20:54:40
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.800 kr
2.200 kr
2.000 kr
2.400 kr
5.200 kr
2.800 kr
3.200 kr
3.600 kr
4.000 kr
4.400 kr
5.000 kr
- Klassiska
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson